2010. október 27., szerda
2010. október 24., vasárnap
2010. október 20., szerda
2010. október 18., hétfő
Nyomdalátogatás
...Rotációs és íves technikát is megnézhetünk, esetleg mindkettőt - számoljuk össze, hányan tudunk autóval menni és hányan vannak, akik eleve a helyszínre jönnének a decemberi, utolsó óránkon - PONTOSAN!!!! Na jó, legyen fél 9. :-) Zugligetről, ha kell, felveszem én, aki"gyalog van", úgyis arról jövök.
Gondoljátok végig, hogy van-e olyasmi, amire nyomdatechnológiűából kíváncsiak vagytok! Aszeritn szervezi meg a barátom, Wunderlich Péter nyomdai zseni a túrát. Ő maga fog kalauzolni bennünket. Amit ő nem tud a gyártási folyamatról, azt tényleg nem is érdemes. :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
U.i. Tegyetek fel képeket a szivacs-typóitokról!!!
2010. október 15., péntek
Szombat 2010. október 16.
FONTOS!!!
Aki hallja, adja át!
Hozzatok: papírokat, nagyméretűt és kisebbeket is, temperát vagy akrilt, ecsetet, ollót, snitzert, vonalzót, akinek van, gumihengert, és ha lehet, hozzatok apró lyukas szivacsokat, sokat! Csinálunk valamit. Jó? :-)
2010. október 13., szerda
Szöveg mint kép
Képpé váló szöveg
Válasszatok egy rövid szöveget és jelenítsétek meg komplex tipográfiai képként!
Minden szöveget értelmezhetünk közvetlenül és átvitt értelemben is, ezek a szövegek különböző érzelmi töltéseket, hangulatokat is hordozhatnak. Használja e kifejezésmódot a modern, kortárs experimentális tipográfia is, de már a popkultúra is használta ezt a fajta vizuális kommunikációt a hatvanas évektől kezdve. A betűk sem csak a szabályosan generált, számítógépes betűk lehetnek: részben ezeket a betűket manipulálhatjuk a kifejezés érdekében, részben kiléphetünk a két dimenzió kötöttségéből a térbe, megalkothatunk a térben valóban megjelenő feliratokat is vagy létrehozhatunk ilyeneket virtuálisan, saját kezű rajzzal vagy akár montázzsal is.
- Válasszátok ki a szöveget: idézet, közmondás, bármi hasonló, saját privát üzenet is lehet.
- Döntsétek el, hogy milyen hangnemben interpretáljátok. Bensőséges, humoros, groteszk vagy súlyos társadalmi mondanivalója van? Mit mond nektek az adott mondat?
- Hogyan tudod legjobban kifejezni a tipográfia és a képalkotás rendelkezésedre álló eszközeivel leginkább az adott tartalmat, hangulatot, üzenetet? Milyen anyagokat, technikákat, stílusokat használhatsz?
- Válaszd ki, amelyiket a legmegfelelőbbnek érzed kidolgozásra. Keress más alkotókat, akik valamilyen szempontból hasonló vizuális problémát oldottak meg, vagy hasonló technikát használtak stb. Szóval, keress olyan alkotókat – legalább kettőt -, akik inspirálnak a feladat megoldásában. A gyűjtést dokumentáld a vázlatfüzetben. A prezentáció során próbáld megfogalmazni, hogy az adott művek/művészek hogyan, miben segítették a saját alkotásod elkészítésében.
A technika szabadon választott. Használjatok manuális és digitális képalkotói módokat, akár vegyesen, saját fotókat, fénymásolatokat!
Értékelés:
A feladat célja, hogy a különböző tartalmakhoz ki-ki a legmegfelelőbb eszköztárat találja meg és alkalmazza. Legfontosabb tehát a jelentés minél érzékletesebb kifejezése. Fontos a tudatos tervezési, gondolkodási folyamat. A végeredmény legyen egy igényes, izgalmas grafika, kép, mindemellett pontosan megfogalmazott üznet a vizualitás nyelvén.
Jó munkát!