2010. június 29., kedd
Kiadvány fontjaihoz
2010. június 28., hétfő
Hétfő, kiadványszerkesztés
A fenti képsor a gondolkodás útját mutatja meg. Arról beszéltünk, hogyan kezdünk a tervezéshez, mi az, amit előre eldöntünk, esetleg már rajzban, papíron elkezdünk végiggondolni, és milyen lépésekkel juthatunk el az alapgondolat optimális kifejtéséig. Útközben végig szem előtt tartva, hogy a formai megoldások csak akkor élnek majd meg, ha van mögöttük tartalom, vagyis funkcionális igény is. - Az illusztrációban például a középső sor eltérő hossza vezetett el egy olyan formai megoldáshoz, amely - azon túl, hogy ezt a méretproblémát esztétikusan megoldja - plusz hozzáteszi az elindulás gesztusát, asszociációs hívójeleit.
Kedd este!
2010. június 26., szombat
2010. június 25., péntek
Kiadvány: kötés, vágás, miegyéb
Nemcsak a formátum, a belső tartalom, a szöveg, a kép, a tipográfia határozza meg a kiadványainkat, hanem a papír minősége, milyensége, a vágások, a kötés, különböző kreatív "plusz"-ok.
Például nyílhatnak ablakok, áttetsző felületek az oldalakon belül, lehet különleges a fedőlap-hátlap, vagy az egész kiadvány alakja. Gondoljatok ezekre!
2010. június 24., csütörtök
Feladatok, még egyszer
- két betűből szabad képi kompzicíó készítése
- egy szó betűinek felhasználásával a szó jelentésére rímelő látvány, kép, kompozíció elkészítése (ezen belül lehet pl állatfigurákat kreálni - de nem kötelező állatfigurával megoldani...)
- terülőminta betűkből/tipográfiai jelekből (itt előkerült az Illustrator is...)
- "betűmintalap" - egy betűtípus lehetőségeit bemutató oldal, SZABADON!
- kép és szöveg együtes használatával egy gondolat megfogalmazása (egy mondat)
- könyvborító
- saját kiadvány
06/24/programismeret
Délelőtt az InDesignban megnéztük, hogyan lehet görbére írni szöveget, meg ami még ezzel kapcsolatos. Azután végignéztük az Effects paletta lehetőségeit.
Délután a vektorrá alakítás volt a téma. Mivel ez az InDesignban nincs, így az Illusztratorban küldtük a képre a vektorra egyszerűsítés parancsát (Tamás végigvette, mit hogyan lehet/kell beállítani ahhoz, hogy a legjobb eredményt érjük el), és azután átvittük az InDesignba az így készült vektoros képeket és tovább kezeltük. Mindez hasznos lehet a kép-szöveg-egy-mondat feladathoz.
06/24/tervezés
Ma volt egy előadás a grafikai tervezésről: diákmunkákat nézegettünk, azok kapcsán emlegettünk bizonyos gondolkodás-, megoldásbeli lehetőségeket.
Saját illusztráció rulez :-)
Itt alább egy olyami kiadvány oldalait láthatjátok, amit nektek is készíteni kell a jövő 7 végére. Ez egyébként egy piacról szól, a piacon megtalálható különböző üzleteknek van szentelve egy-egy oldalpár. Emiatt lehet ilyen eklektikus (na meg mert mindent meg akart mutatni az a két hallgató, aki készítette) :-)
...ugye eszetekbe jut Carson...?
Na és a tojásoknál bedobott megoldásról eszembe jutott ez a jó kis rgi Emigre font, a Backspacer, ha már megidéztük, ide is teszem a képét. - Szóval, akár a szöveg alá, akár a betűk alá külön-külön: tehetek színt, felületet, mocskot, valamit!